top of page

Kannthago DK

1.jpg

Plemeno: Slovenský teplokrevník

Barva: tmavý hnědák

Datum narození: 11.07.2017

Míry: 179-172-187-21,5

Dosažená výkonnost: L**

Chovatel: Dana Kováčová

Připouštěcí poplatek: 3 500 + 6 500,- Kč

                                       (základní + doplatek za březost)

 

TPT01953-Edit.jpg

V původu tohoto impozantního hřebce najdeme krev nejlepších plemeníků na světě - Kannan x Carthago Z x Diarado x Sandro x Moltke. Kannthago vyniká především obrovskou silou a bezvadnou skokovou technikou, dobrým pohybem a jezditelností.

Kannthago byl úspěšný už v sedmdesátidenním testu, jako čtyřletý pak zvítězil ve finále Kritérií mladých koní. V soutěžích pro mladé koně startoval úspěšně i v loňské sezóně jako pětiletý, kdy se mu podařilo zvítězit v několika kvalifikačních kolech a ve finále obsadit druhé místo. Velmi dobře se prezentoval jak na chovatelských závodech v Martinicích, tak na CSI ve Zduchovicích. Ve sportovní kariéře bude pokračovat i v letošní sezóně.

Kannan (Voltaire x Nimmerdor x Le Mexico)

Kannan má za sebou úspěšnou sportovní kariéru s francouzským jezdcem Michelem Hecartem v sedle. V roce 2005 získal titul mistra Francie, startoval mimo jiné na mistrovství Evropy v San Patrignanu a na svém kontě má četná vítězství a umístění z velkých cen. Je jedním z mála hřebců na světě, který se od roku 2010 drží na předních příčkách žebříčku hřebců WBFSH. V roce 2021 byl už po druhé v řadě oceněn jako nejlepší otec mladých koní na světě. Svým potomkům předává schopnost, opatrnost a ochotu. V první pětici nejlepších osmiletých koní podle světového žebříčku má Kannan hned dva potomky, byl zároveň vyhlášen nejlepším otcem mladých koní na mistrovství světa v Lanakenu i francouzském Fontainebleau.

 

Mezi jeho nejlepší potomky patří Nino des Buissonnets (Kannan x Narcos II), 170 cm, olympijský vítěz jednotlivců z Londýna 2012 v sedle se Stevem Guerdatem, Quabri de L'Isle (Kannan x Socrate de Chivre), 170 cm, Pedro Venes, Molly Malone (Kannan x Cavalier), 170 cm, Bertram Allen, Quorida de Treho (Kannan x Tolbiac Des Forest), 160 cm, Romain Duguet a Diva II (Kannan x Berlioz), 160 cm, Ben Maher.

kann pod sedl.jpg

Voltaire (Furioso II x Gotthard)

Světoznámý plemenný hřebec Voltaire je výsledkem křížení dvou vynikajících krevních linií – Furioso II (Furioso xx X Talisman) a Gotthard (Goldfisch II X Amateur I). Furioso II vyprodukoval dvě stě státních prémiovaných klisen a nejméně sedmdesát licentovaných hřebců, kteří působí v hřebčínech po celém světě.

Dá se říct, že Furioso II chov koní ovlivnil v celosvětovém měřítku. Pravým bratrem Furiosa II je francouzský hřebec Mexico (Furioso xx X Talisman). Jeho syn Le Mexico (Mexico x Brule Tout) je v holandském chovu velmi známý a jeho jméno se často objevuje v rodokmenech úspěšných parkurových koní. Otec matky, Gotthard (Goldfisch II x Amateur I), je právem považován za legendu v chovu sportovních koní. Ve Voltairově rodokmenu je zásadní napojení ve třetí generaci na plnokrevníky More Magic xx (Vilmorin xx X Magic Red xx) na jedné straně a na straně druhé Furioso xx (Precipitation xx X Son in Law xx).  Voltaire dosáhl vynikajících výsledků nejen ve sportu, ale bezesporu i v chovu. V mezinárodním sportu na úrovni 150 cm absolvoval mnoho úspěšných startů zakončených vítězstvími a umístěními jako například v Calgary, Stockholmu, Lanakenu, Helsinkách, Wiesbadenu a Wembley. V roce 1989 završil svoji kariéru vítězstvím ve Velké ceně Berlína s Josem Lansinkem. Voltaire byl otcem s největším počtem potomků na Olympijských hrách v Atlantě v roce 1996. Mnoho jeho potomků dosáhlo výkonnosti stupně Grand Prix.

 

Prababička Kannthaga ze strany matky Perla  (Sandro Z x Moltke X Ramiro) byla velmi plodnou klisnou a zanechala spoustu kvalitních potomků jako například: Vasco de Luc (Vener de Luc x Sandro Z) s vlastní výkonností 140 cm, Whoopi (Lordano x Sandro Z) s vlastní výkonností 130 cm, Ponky (Carismo x Sandro Z) 130 cm, Peggy Sue (Con Air x Sandro Z), která s Lindou Portychovou a Rudolfem Doležalem dosáhla výkonnosti 1,45 m a klisnu Diaradu DK (Diarado x Sandro Z), se kterou Zdeněk Hruška úspěšně sportoval až do 145 cm. Zakladatel svazu chovatelů Slovenského teplokrevníka Ing. Zdeněk Müller, CSc., připustil klisnu Diaradu DK světoznámým plemenným hřebcem Carthagem Z a z tohoto spojení se narodila velmi moderní, elegantní a schopná klisna Carthaga Z, která zatím dosáhla výkonnosti 140 cm a která je zároveň matkou hřebce Kannthaga DK.

Na straně matky vidíme jedinečné krevní spojení hřebců, jenž startovali v nejtěžších parkurech světa a mají prověřené potomstvo v chovu i sportu.

Carthago Z (Capitol I x Calando I x Jus De Mambo)

 

Carthago je jedním z nejúspěšnějších synů hřebce Capitola I. Již při zkouškách mladých hřebců projevil enormní skokové vlohy a potenciál, za což byl ohodnocen známkami 9,5 a 10.

Byl finalistou šampionátu Německa ve Verdenu 1992 a Mannheimu 1993. Je vítěz mnoha grand prix, například na CSIO Oberauen, CSIO Aquisgrana, CSIO La Baule, CSIO Frankfurt, CSIO Rotterdam a CSIO Monaco. Byl dvojnásobným účastníkem olympijských her, v Atlantě a Sydney, startoval na evropském i světovém šampionátu. Carthago byl úspěšný nejen ve sportu, ale hlavně v plemenitbě. Zplodil několik velmi dobrých plemenných hřebců a spoustu skvělých sportovních koní - za zmínku stojí např. plemenný hřebec Colman, CSIO a GP vítěz Claudio, Cash 63 – osmý na mistrovství světa v Las Vegas.

Carthago Z je velice ceněný v mateřské pozici, například Emerald (Diamant de Semilly x Carthago Z), Untouchable (Hors la Loi x Heartbreaker x Carthago Z), Nixon Van´t Meulenhof (Denzel V´T Meulenhof x Carthago Z), Escape Z (Emerald Van´t Ruytershof x Heartbreaker x Carthago Z).

Matka Carthaga Z, Perra (Calando I x Mambo), byla superchovná klisna, která zplodila jedenáct hříbat, z nichž čtyři se později stali plemennými hřebci. Jsou to Lord Calando I (Lord), Carthago Z (Capitol I), Cinnamon (Corrado I) a Leonce (Limbus). Werra, dcera klisny Perra, je matkou skokana ABC Charleston (Capitol I) s vlastní výkonností 160 cm, kterého jezdil Marcus Beerbaum.

Diarado (Diamant de Semilly x Corrado I x Contender)

Diarado nadchnul všechny holštýnské chovatele už na Körungu v roce 2007. Doktor Nissen, uznávaný šéf plemenné knihy Holštýnska, napsal: „Diarado je obdařen neuvěřitelným charismatem, dokonale ztělesňuje moderního sportovního koně. Skok ve volnosti mu vynesl maximální bodové hodnocení. Třešnička na dortu byla neuvěřitelná cena, za kterou byl v den licentace vydražen syndikátem spoluvlastníků Asociace holštýnských chovatelů Paula Schockemöhleho a holandského chovatele J. van Uyterta.“

V 70denním testu zvítězil a získal neuvěřitelné bodové hodnocení a to 10 bodů za skok ve volnosti a 9,5 za cval a lehkost pod sedlem.

Diarado za svůj život nasbíral mnoho vítězství a umístění, byl úspěšný jak v kvalifikacích, tak i v samotném finále Bundeschampionatu, v němž skončil třetí. V sedle s Jonasem Vervootem dosáhl výkonnosti Grand-Prix (S***). 

Má okolo 2300 potomků a více než 30 synů působících v chovu. Mezi nimi jsou například Eldorado de Hus (Diarado x Balou du Rouet), který obdržel v roce 2011 zvláštní cenu na westfálském Körungu, Diacontinus (Diarado x Contendro I), vítěz výkonnostních zkoušek nebo Dinken (Diarado x Cassini I) velmi ceněný a licentovaný v holštýnském svazu, Diathago (Diarado x Carthago) 160 cm, Diabelle (Diarado x Capitol I) 160 cm.

Potomci Diarada se velmi dobře prezentují na mezinárodní parkurové scéně. Jedním z aktuálně nejúspěšnějších potomků je Don Diarado (Diarado x Lord Lancer) 170 cm, který s Mauriciem Tebbelem reprezentoval německé barvy na světových jezdeckých hrách v Trionu a byl v bronzovém německém týmu.

Diarado produkuje výjimečné sportovní koně a je velice často vyhledáván jako otec koní používaných v soutěžích hunter i ve všestrannosti. V mezinárodním žebříčku plemeníků WBFSH se v roce 2021 umístil na třináctém místě v parkurovém skákání a na druhém místě ve všestrannosti. V roce 2020 byl na desátém místě v parkurovém skákání a na druhém místě ve všestrannosti.

fb (10).JPG
bottom of page