top of page

Hintrico Bormes

rico puv.jpg

Plemeno: Belgický teplokrevník

Barva: černý hnědák

Datum narození: 13.04.2007

Míry: 190-179-218-23

Chovatel: Vandervoort Jos

Připouštěcí poplatek: 2 500 + 5 500 Kč

                                       (základní + doplatek za březost)

 

309A1381_edit.jpg

Hintrico Bormes 2007 (Contact van de Heffinck x Utrillo van de Heffinck) je mohutný belgický hřebec, který disponuje skvělým skokovým stylem, velkou odrazovou silou a dobrým pohybem.

 

Svou sportovní karieru započal v kategorii mladých koní, kde dokázal držet krok s nejlepšími jedinci ročníku čtyř- a pětiletých koní. Svým neuvěřitelným charismatem a charakterem na sebe upoutal pozornost a byl jako šestiletý zakoupen amatérským jezdcem, se kterým sportoval až do svých 14 let.

Přesto, že byl k plemenitbě využíván minimálně, má jednoho licentovaného syna v plemenné knize Zangersheide a několik slibně vypadajících potomků.

Contact van de Heffinck (Concept x Corrado I)

Contact van de Heffinck, otec Hintrica, vyniká obrovskou pružností na skoku a takřka neomezenou skokovou potencí. Zanechal po sobě řadu skvělých sportovních koní, kteří jsou převážně vyššího vzrůstu, mají dobrou techniku skoku a jsou velmi pracovití.
Jeho otcem je ušlechtilý a velmi nadějný hřebec Concept, který je synem  Concerta II.
Concept je mimo jiné  zajímavý  pro svou linii matky (č. 275), protože jeho prababička Jenni je pravou sestrou matky slavného Landgrafa I.
Florina, matka Concepta, je nevlastní sestrou mezinárodního koně GP Avion (Ludger Beerbaum) a Olympic Champion Orchidee (Dirk Hafemeister).


Concept byl finalistou německého šampionátu pro šestileté koně a vykazuje skvělé kvality v potomstvu.
Franziska, matka Contacta van  de  Heffinck, je  pravá sestra skvělého Clintona, který patří mezi nejlepší mezinárodní skokany a plemenné hřebce v Belgii.

Cintrica Bormes (Utrillo VD Heffinck x Landino)

 Matka Hintrica byla ježděná špičkovými jezdci Edwinou Tops-Alexander a Piusem Schwizerem a dosáhla výkonnosti 155 cm. V jejím původu najdeme kombinaci nejlepších hřebců na světě.

Utrillo van de Heffinck (Clinton x Heartbreaker)


Jeho mateřská linie je vynikající a dala mnoho mezinárodních vítězů a plemenných hřebců. Utrillo odstartoval svou mezinárodní kariéru v 7 letech v Belgii pod jménem Utrillo Z. V 8 letech s jezdcem Walterem Lapertotem  vyhrál svou první Grand Prix a umístil se na 4. místě v GP v Paříži, byl 7. v GP v Surgeres a kvalifikoval se na CSI v Chantilly.

 

 

V 9 letech dosáhl Utrillo na 6. místo v GP v Palaiseau a byl také kvalifikován v Deauville, Fonatinbleau, Hardelot, Jouy en Josas a na CSI v Jerez de la Frontera. 

V 10 letech se v jeho sedle objevil Franke Sloothaak, s nímž začal závodit na úrovni CSIO. Získali společně 6. místo v Poháru národů v Poznani a 4. místo v tamní grand prix, 4. byli také v GP Comporta a 7. v GP ve franouzském Vichy.

Clinton (Corrado I x Masetto)

Clinton, otec Utrilla, byl špičkovým sportovcem a ještě lepším plemeníkem.

Za svou sportovní kariéru nasbíral četná umístění, jako např. 2. místo v GP v Cáchách, 4. místo v GP v Římě a pyšnit se může také bronzovou medailí z OH v Athénách.
Jezdeckému světu dal několik špičkových potomků, mezi něž patří bezesporu Cornet Obolensky (Clinton x Heartbreaker) a Conquistador (Clinton x Heartbreaker), oba odchovaní z matek po Heartbreaker.

Dalšími úspěšnými potomky Clintona jsou Allemachtig (Clinton x Darco x Furioso Z)), Bagni di Luca, Atlante, Vivaldo VH, Costerveld, Danny Boy (Clinton x Alexis Z), Wyoming (Clinton x Renville), Venture Quest, Via Volo (Clinton x Heartbreaker), Whisker (Clinton x Darco x Goldfisch De Lauzelle), za zmínku stojí i pravá sestra Utrilla vd Heffinck - Vanite van ded Heffinck (Clinton x Heartbreaker), která  je matkou sedmiletého mistra světa 2010 z belgického Lanakenu, Equipharma Dax van d’Abdijhoeve (Desir Du Chateau x Clinton) s vlastní výkonností 155 cm v sedle s Pieterem Devosem.
 

309A1512_edit.jpg
309A1562_edit.jpg
hintricobormeswenfebr2012.jpg
309A1559_edit.jpg
bottom of page