top of page

Crosby DK

1.jpg

Plemeno: Oldenburský kůň

Barva: Bělouš

Datum narození: 21.4.2011

 

Míry: 181-173-191-21,4

 

Dosažená výkonnost: T**

 

Chovatel: Dana Kováčová

 

Připouštěcí poplatek: 3 500 + 6 500 Kč

                                         (základní + doplatek za březost)

IMG_7848.jpg

Tento 11letý plemenný hřebec disponuje výborným cvalem a skokovým stylem a v neposlední řadě také mimořádným charakterem. Své kvality ukázal už jako mladý v soutěžích KMK, v nichž se pravidelně umísťoval jak v kvalifikačních kolech, tak ve finále. Jako 6letý dokonce ve finále zvítězil.

Crosbyho už od 4 let jezdí mladý jezdec Jiří Tměj, spolu s nímž posbíral mnoho úspěchů zejména v národních závodech, úspěšně se prezentoval i na mezinárodních závodech CSI3* v Olomouci.

V roce 2022 bude Crosby působit v plemenitbě poprvé a bude současně dále testován ve sportu, jak už na národních, tak i mezinárodních závodech.

 

Mezi jejich společné úspěchy patří například:

-     Cena Chodska 2019  –  1. místo

-     U25 při Velké ceně Litomyšle 2019 – 1. místo

-     Cena Klatov 2018 a 2020 – 1. místo

-      Velká cena Opavy 2020 – 2. místo

-     Velká cena Zduchovic 2021 – 2. místo

-     Cena licentovaných hřebců Martinice 2021 – 1. místo

IMG_0183.jpg

Cachas (Caretino x Corrado I x Lord)

 

Cachas byl moderní atletický hřebec, který disponoval výjimečným pohybem a skokovou schopností. Pozornost odborníků na sebe upoutal při licencování hřebců v Neumünsteru.

V roce 2010, ve svých 6 letech, 14x zvítězil v soutěžích určené pro mladé koně na úrovni L a M a také kvalifikaci na Bundeschampionat pod vedením Janne Friederike Meyer. Na warendorfském Bundeschampionatu se Cachas kvalifikoval do finále druhým místem v 1. kole, ve druhé kvalifikaci dokonce zvítězil. Až do svých 10 let sbíral Cachas úspěchy v parkurech až do výšky 140 cm. Pak musel být bohužel po fatálním úrazu v přepravníku utracen. Přesto, že uhynul v tak mladém věku, dokázal zplodit více než 500 registrovaných hříbat a v Holštýnsku má dokonce tři licentované syny:

Cachassini (Cachas x Cassini I), Caleo (Cachas x Quantum) a Carivari (Cachas x Calato).

Fenomenální rodokmen hřebce Cachase, otce Crosbyho DK, nezklame ani největší chovatelské fajnšmekry. Jeho otec Caretino (Caletto II x Metellus) a otec na straně matky Corrado I (Cor de la Bryere x Capitol I) patří bezesporu mezi nejúspěšnější hřebce z otcovské linie Cor de la Bryere (Rantzau xx X Lurioso). V krevní linii jeho matky najdeme i světoznámé hřebce Lord a Landgraf I, nejlepší hřebci z otcovské linie Ladykiller.

 

Corrado I (Cor de La Bryere x Capitol I)

 

Corrado I, otec Cachasovi matky Perriculy (Corrado I x Lord), dosahoval skvělých výsledků v parkurovém sportu pod vedením Franke Sloothaaka.

V holštýnském chovu zplodil velké množství úspěšných mezinárodních skokanů jako je například Clinton (Corrado I x Masetto), plemenný hřebec, který skončil 4. na OH v Aténách v roce 2004 s Dirkem Demeersmanem v sedle.

Nesmíme opomenout ani klisnu Corradinu (Corrado I x Sandro), která se svým jezdcem Carstenem Otto Nagelem vybojovala týmové zlato na WEG Kentucky v roce 2010, na mistrovství Evropy v Madridu v roce 2011 získala stříbro v individuální soutěži a zlato v kategorii týmů. Týmové stříbro přivezla tato dvojice i z mistrovství Evropy v dánském Herningu v roce 2013.

Landgraf (Ladykiller x Aldato)

Hřebce Landgrafa (Ladykiller x Aldato) asi není třeba představovat – je právem považován za nejvýznamnějšího plemeníka 21. století. Jen v Holštýnsku je uchovněno přes 60 jeho synů a 340 dcer, z nichž 70 obdrželo prémii. Landgraf byl otcem mnoha výborných sportovních koní a plemeníků, jako např. Libero H (Landgraf x Ronald) vítěz světového poháru s Josem Lansinkem, Freestyle (Lalique) vítězka Velké ceny Cách, Taggi (Landgraf I x Benedictus) byla součástí zlatého týmu na MS a v Holštýnsku působící plemenný hřebec Limbus (Landgraf x Fier de Lui).

Lord (Ladykiller x Cottage Son xx)

Vítěz holštýnského Körungu z roku 1967. Tento hřebec je velice ceněný na mateřské straně rodokmenu a je otcem mnohých úspěšných koní v parkuru i všestrannosti, jako např. Livius 11, Lady H, Lavalo (Lord x Marengo), Lugana II (Lord x Raimond) 1,60m Stefan Lauber, Literat (Lord x Farnese), Lantaan (Lord x Liguster), Lord Incipit (Lord x Ronald), Lord Calando (Lord x Calando I), Lord Liberty (Lord x Convent), Elmshorn (Lord x Corvado), Lord Caletto (Lord x Caletto I), Lord de Lux (Lord x Flamingo), Lord Z (Lord x Calando I), mimo jiné je otcem v Čechách známého plemenného hřebec Landose (Lord x Calypso I).

Caretino (Caletto II x Metellus)

 

Caretino narozený u známého chovatele Lothara Voelze, je jedním z nejlepších plemeníků v holštýnském chovu. Se svými jezdci Bo Kristoffersen a Ludgerm Beerbaumem nasbíral mnoho vítězství a umístění v mezinárodním těžkém sportu. Po celém Německu působí v chovu více než 60 jeho potomků a je otcem desítek velmi úspěšných sportovních koní. Patří k nim například klisna Ballerina (Caretino x Lorenz), vítězka týmového zlata na mistrovství Evropy v Mannheimu v roce 1997 s Markusem Merschformannem, Chandra z Charlottenhofu, která v roce 2001 se Sörenem Rönnem brala týmový bronz na mistrovství Evropy v Arnheimu nebo Cristallo, ježděný Richardem Spoonerem, který byl podle žebříčku WBFSH nejlépe vydělávajícím koněm světa v roce 2012. Bezesporu nejvýznamnějším synem Caretina je Casall (Caretino x Lavall I), jehož sedlal Rolf-Göran Bengtsson, a který se stal vlajkovou lodí holštýnského svazu.         

 

Levante (Sandro Z x Landgeaf)

                                                                                                                                                                                           

Klisna Levante (Sandro Z x Landgraf I), matka Crosbyho DK, narozená v roce 1993, byla příslušnicí bavorské plemenné knihy. Jejím otcem byl hřebec Sandro Z, který patřil k linii Sacramento Song xx (Sicambre xx X Sayajirao xx). Sicambre vyhrál francouzské derby i Velkou cenu Paříže, Sayajirao, byl vítězem St. Leger. Sacramento Song x Wahnfried byl velmi úspěšný kros v produkci matek hřebců. Z tohoto křížení pochází hřebci Lavall I, II a III (Landgraf I x Sacramento Song xx), Campione (Capitol Ix Sacramento Song xx) a také mezinárodní skokoví koně Cathleen (Meredith Michaels Beerbaum) a Zigeunerin (Caletto II x Sacramento Song xx) (Rodrigo Pessoa).  Sandro Z působil v hřebčíně Paula Schockemöhleho, kde se také setkal se svým budoucím jezdcem Franke Sloothakem, s nímž za svou kariéru vydělal celkem 55 000 německých marek.

Jeho tři potomci soutěžili na WEG 1994 v Haagu – Sandro Song (Sandro x Gepard) (Ante Smlesa), Safari (Michael Abo) a Paradiso (Rolf-Göran Bengtsson). Sandro je otcem více než 40 licentovaných synů, z nichž nejúspěšnější jsou Silvio I a II (Sandro x Gepard x Ballyboy xx), Sao Paulo (Sandro x Gepard x Wettstreit), Sandro Boy (Sandro x Grannus) a Salido Z (Sandro x Lindberg).

Sandro Z ovlivnil i drezurní chov – je otcem Sandro Songa (Sandro x Gepard x Adlerorden), který zplodil hřebce Sandro Hit (Sandro Song x Ramino).

Klisna Levante dala několik úspěšných potomků, z nichž připomeňme například: Sisi (Carismo x Sandro) s vlastní výkonností 130 cm nebo Angelinu DK (Calato x Sandro), kterou sedlal Jiří Tměj a která dosáhla výkonnosti 135 cm a několikrát startovala na CSI**. Dále pak Lukrecie DK (Con Air x Sandro), která sbírala vítězství a umístění v soutěžích KMK a později se svým jezdcem Zdeňkem Hruškou dosáhla výkonnosti 145 cm, byla účastnicí závodů CSI a CSIO3*. Jako 9letá byla prodaná italské jezdkyni Francesce Chiatti, která se spolu s ní úspěšně představila v juniorském týmu na CSIO4* Hagen.

we.JPG
IMG_8903.jpg
bottom of page