Untouchable LA

1.jpg

Plemeno: Slovenský teplokrevník

Barva: hnědák

Datum narození: 18.07.2018

Míry: 181-172-188-21

Dosažená výkonnost: vítěž körungu CS v roce 2021

Chovatel: Ladislav Arient

Připouštěcí poplatek: 3 000 + 5 000 Kč

                                       (základní + doplatek za březost)

 

IMG_0082.jpg

Plemenný hřebec v moderním typu s dobrým skokem, skvělou mechanikou pohybu a bezvadným charakterem. V roce 2021 zvítězil v předvýběru tříletých hřebců pro plemennou knihu CS, když od komise obdržel nejvyšší známky za mechaniku pohybu, exteriér a skok. V témže roce na podzim úspěšně absolvoval 70denní polní test hřebců. V roce 2022 bude sbírat první zkušenosti především v soutěžích pro mladé koně.

IMG_0067.jpg

Untouchable (Hors la Loi II x Heartbreaker x Carthago)

Untouchable je parkurový specialista, ve kterém se potkává nejlepší francouzská, holštýnská a holandská krev. Disponuje vynikajícím cvalem, rychlými reflexy a velkým potenciálem. Untouchable má přes Hors la Loi II (Papillon Rouge x Joyau D´Or A) krev francouzského předchůdce velmi výkonných koní Papillon Rouge (Jalisco B x Centaure du Bois). Hors la Loi II pochází z velmi slavné linie Bourree (SF 32/33). Hors la Loi II byl několik let úspěšný v parkurech do stupně grand prix, v jeho sedle se objevil Rodrigo Pessoa (BRA) a později Hugo Simon (AUT). Je vítěz Preding Masteer a třetí GP CSI2* z Predingu v roce 2010, vítěz CSI3* Mnichov-Riem, Wiener Neustadt, Reifnitz, CSI4* Porto.

 

Untouchable dal přes osm stovek registrovaných hříbat. Mezi jeho potomky lze najít mnoho výborných  sportovních koní  jako např. Corana’s  M (Untouchable x Impuls) 160 cm, Big Brother (Untouchable x Gran Corrado) 160 cm, Diesel (Untouchable x Calando I) 160 cm, Galak d‘ Ellipse (Untouchable x Larino ) 160 cm, Pumapungo (Untouchable x Party Dance) 160 cm a několik plemenných hřebců – Untouched (Untouchable x Capitol I) 160 cm, HBR Don’t Touch it M 150 cm, Unforgetable S DWB (Untouchable x Cassini I) 135 cm a také v současnosti jednoho z nejvyužívanějších  hřebců v Holštýnsku Urika (Untouchable x Lavito x Corrado I) 150 cm.

Heartbreaker (Nimmerdor x Silvano)

Na straně matky najdeme geniálního Heartbreakera, který patří mezi nejlepší plemenné hřebce všech dob. Matce Promesse (Heartbreaker x Carthago) se kromě Untouchablea podařilo zplodit několik dalších kvalitních sportovních koní a ve spojení s belgickým hřebcem Emerald van´t Ruytershofem (Diamant de Semilly x Carthago) dala skvělého plemenného hřebce Escape Z (Emerald van Ruytershof x Heartbreaker), kterého v nejvyšším parkurovém sportu předvádí Harrie Smolders (NED).

​Babička Chablis (Carthago x Calypso), sama s výkonností 150 cm, je dcerou dvojnásobného účastníka olympiády Carthaga Z (Capitol I x Calando I), Jos Lansink (BEL), který se po velmi vydařené kariéře ukázal také jako špičkový otec sportovních koní. Untouchable pochází ze skvělé holštýnské rodiny 18A2. Z této linie vznikl i olympijský hřebec Clinton (Corrado I x Masetto), Chambertin (Cambridge x Cor de la Bryere), Classiker (Calypso II x Nevado xx), Cardero (Coriano x Ahorn Z). Untouchable byl velmi úspěšný při startech ve světovém poháru, pohárech národů a GP, nejprve s Alvarem Mirandou de Neto (BRA) a později s Danielem Deusserem (DE).

Endless Eye L.A.T. (Unaniem x Goodtimes x Warkant)

Matka plemenného hřebce Untouchable LA zplodila ještě další čtyři potomky. Luboše (Glasgow van´t Merelsnest x Unaniem), který spolu s Hanou Stránskou, dosáhl výkonnosti 120 cm, La Centu LA (Cento Lano Arcus x Unaniem) narozenou v roce 2017, Dollar´s Dame LA (Million Dollar x Unaniem) narozenou v roce 2019 a Kannan´s Eye LA (Kannan x Unaniem) narozenou v roce 2020.

Unaniem (Numero Uno x Voltaire x Jasper)

 

Unaniem sám dosáhl výkonnosti CSI5* a odstartoval v mnohých grand prix, nejprve s Benem Schröderem a poté s nezkušenou Athinou Onassis. V chovu dal více než padesát potomků, kteří dosahují mezinárodní úrovně 150/160 cm, patří mezi ně například Captain (Unaniem x Mermus R), CInamo E, Cooper (Unaniem x Baloubet du Rouet), Unex Cognac IV (Unaniem x Kennedy), Bagutti van de Nortside, Chief (Unaniem x Chiroko), Cupido (Unaniem x Rash R), Expensive (Unaniem x Karandasj).

Goodtimes (Nimmerdor x Caletto I x Wahnfried)

Goodtimes se jako tříletý stal šampionem testu hřebců KWPN a v Holandsku byl velmi  hojně využíván. Jeho potomci úspěšně sportují na národní i mezinárodní úrovni. Jeho syn Lucky Times (Goodtimes x Raimond) se stal ve věku čtyř a pěti let šampionem Pavo Cupu a nyní úspěšně soutěží v parkurech na úrovni Grand Prix. Byl vítězem GP Leeuwarden a Zuidlaren. Syn Obelix (Goodtimes x Ulft) vyhrál GP a kvalifikaci světového poháru ve Spruce Meadows v roce 2006. Dcera Lenie (Goodtimes x Beaujolais) byla třetí v kvalifikaci světového poháru v Dubaji a syn Kenwood (Goodtimes x Notaris) byl vítězem Stallion jumpingu v Neustadt Dosse. V Čechách je bezesporu nejznámějším potomkem Goodtimese Kris Kentaur (Goodtimes x Burggraaf), který s Alešem Opatrným přivezl zlato z mistrovství Evropy mladých jezdců    

Warkant (World Cup I x Grande x Pik Koenig)

Byl impozantní hřebec s vynikající mechanikou pohybu a jezditelností. Svým působením v chovu drezurních koní se zařadil mezi hannoverské hvězdy a získal titul plemeník roku 2002. Šestačtyřicet jeho dcer získalo státní prémii a devět synů bylo zařazeno do chovu. Jeho potomci dosáhli vysokých aukčních cen (Wilberforce 200 000 €, Wahajama 255 000 €), ale také vynikajících výsledků v drezurních soutěžích. K nejúspěšnějším potomkům patří především Bundeschampion Wanessa (Warkant x Lanthan), dále Wallstreet, Way of Life (Warkant x Eiger I), Wahajama (Warkant x Acapulco), World Magic (Warkant x Cavalier) a především zlatá medailistka z olympijských her v Athénách 2004 Wansuela Suerte (Warkant x Wachmann I)  v sedle s Hubertusem Schmidtem.

IMG_7243.jpg
IMG_7245.jpg